Firma ASTP s.r.o. (Automatizované Systémy Technologických Procesů) je česká firma se sídlem v Brně,  která  byla založena v roce 1998. Nyní má firma 16 stálých zaměstnanců.  Hlavní směr aktivit firmy leží v oblasti vývoje a výroby různé průmyslové elektroniky. Firma zajišťuje vlastní vývoj a následující výrobu celého produktu, v oblasti zájmu je hlavně řízení jednoúčelových strojů a přístrojů.

    Dle podkladů zákazníka hledáme optimální řešení z hlediska funkcí, časového řešení a nákladů. Na základě analýzy je vypracováno technické řešení. Díky naší vývojové základně a zkušenostem jsme schopni navrhnout elektronickou a elektrickou část nejen ze standardních komponentů, ale i z našich vlastních řídicích jednotek a čidel již vyvinutých nebo vyvinout díly nové. Díky úzké spolupráci s mechanickými dílnami jsme schopni vyřešit a dodat i potřebné mechanické komponenty. Navrhnuté řešení včetně mechanických částí a skříně rozvaděče jsme schopni zrealizovat, vyrobit prototyp a dál v sériové výrobě vyrábět. Obsluhu zařízení a servisní pracovníky zákazníka zaškolíme a předáme potřebné servisní pomůcky. V rámci služeb provádíme záruční i pozáruční servis, údržbu systému řízení, případný upgrade programového vybavení dle požadavků zákazníka.

  Systémy řízení jsou konstruovány a optimalizovány pro konkrétní typy řízeného stroje nebo zařízení a to jak z hlediska HW, tak i SW. To přináší výhody v nižší ceně v porovnání s cenou obecného řídicího systému PLC. Zároveň optimalizovaný systém HW a SW umožňuje řídit procesy, které jsou náročné z hlediska času a rychlosti odezvy, je vhodný pro rychlé nebo nestandardní zpracování signálů a složitých algoritmů řízení.

  Díky tomu, že naše výrobky pracují na mnoha strojích doma a v zahraničí, máme zkušenosti s technickou podporou jak na dálku, tak i na místě u zákazníka.

Naše pracoviště
Vývoj Montáž
Mechanická příprava Montáž
Dokumentace Výroba prototypů
Zásobování Vedoucí výroby
Administrativa
Vedení firmy